Hotpoint PHVP 8.7F LT K 800mm Designer ( PHVP87FLTK ) Hood Black
Hotpoint PHVP 8.7F LT K 800mm Designer ( PHVP87FLTK ) Hood Black Hotpoint PHVP 8.7F LT K 800mm Designer ( PHVP87FLTK ) Hood Black Hotpoint PHVP 8.7F LT K 800mm Designer ( PHVP87FLTK ) Hood Black
Only one left in stock
Brand: Hotpoint
Awaiting Stock - Call our sales team for availability
B
Availability: Out of stock
Buy now & collect from Thu 14th May
Home delivery from Fri 15th May
Collect and recycle available
Key features
  • 3 x Speed Settings
  • Maximum output air extraction (Boost) 713 m³/h
  • Maximum Noise 68dBA
  • 2 x LED Lights
  • Touch Display
Guarantee - 10 years parts and 1 labour
Dimensions
Height: 360 mm
Width: 798 mm
Depth: 326 mm