Brand: Indesit Brand: Indesit
Availability: Out of stock
Buy now & collect from Fri 15th May
Home delivery from Sat 16th May
Collect and recycle available
Key features
I55RM 1120 W UK Undercounter ( I55RM1120W )
  • Refrigerator Net Capacity: 135 Litres
  • 3 Glass Safety Shelves
  • 1 Vegetable/Salad Crisper
  • Manual Defrost Fridge
  • Reversible Door
Dimensions
Height: 838 mm
Width: 540 mm
Depth: 595 mm
E Energy Rating
Guarantee - 10 years parts and 1 labour
Specifications
Net Fridge Capacity (L) 135
Energy Rating (A-G) E
Annual Energy Consumption (kWh) 91
Noise Emission Class C
Width (cm) 55
Height less than 90cm
Colour / Finish White
Stock Clearance No
Ice Box No
Adjustable Shelves Yes
Fridge Shelves 3
Interior Light Yes
Reversible Doors Yes
Safety Glass Shelves Yes
Dimensions HxWxD mm 838x540x595
I55ZM 1120 W UK Undercounter ( I55ZM1120W )
  • Net Capacity - 103 Litres
  • Low Frost
  • Three Drawers
  • Power Safe
Dimensions
Height: 838 mm
Width: 540 mm
Depth: 615 mm
E Energy Rating
Dimensions(H)838 MM X (W)540 MM X (D)615 MM